Informacje o firmie

"Bialchem Group" sp. z o.o. został założony w 1998 roku. Jest polską firmą z siedzibą w Białymstoku, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w Białymstoku pod numerem KRS 0000045329. Firma funkcjonuje w kilku branżach, w których jest jednym z wiodących importerów: gazu płynnego propan-butan z krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, nawozów mineralnych z krajów WNP oraz węgla kamiennego z Zagłębia Kuzbaskiego w Rosji. Oprócz działalności typowo importowej, firma zajmuje się również sprzedażą i dystrybucją gazu w postaci LPG do stacji paliw, gazu do ogrzewania domów i mieszkań oraz butli gazowych (11 kg, 33 kg, butle turystyczne), węgla kamiennego i nawozów mineralnych, głównie dla odbiorców indywidualnych.

Terminal Przeładunkowy "Bialchem Trans" świadczy usługi w zakresie przeładunku i konfekcjonowania towarów zarówno dla Bialchem Group jak i dla zewnętrznych zleceniodawców. Bialchem Trans jest dużym terminalem przeładunkowym o powierzchni ponad 25 ha, którego teren, całkowicie ogrodzony i oświetlony, monitoruje firma ochroniarska gwarantując bezpieczeństwo powierzonych towarów. Własna bocznica kolejowa pozwala na realizowanie przeładunków mieszanych kolejowo-samochodowych bez najmniejszych przeszkód.

Firma Bialchem jest podmiotem działającym w strukturze oddziałowej, rozproszonej na terenie całego kraju. W każdym z oddziałów realizowana jest sprzedaż towarów handlowych, zarówno hurtowa jak i detaliczna. Z poziomu tych czterech oddziałów firma jest w stanie zapewnić dostawę na całości terenu Polski.

Już w 2004 roku Bialchem znalazł się na 778 miejscu listy 1000 największych przedsiębiorstw w rankingu Rzeczpospolitej.