Bialchem

Orzech
40-80 mm

złóż zamówienie

Wśród sortymentów węgla kamiennego, które cieszą się największym zainteresowaniem klientów orzech zajmuje jedną z czołowych pozycji. Nie ma w tym nic dziwnego.

To propozycja, która jest optymalnym, ekonomicznym rozwiązaniem, dzięki której możemy cieszyć się ciepłem w czasie całego sezonu grzewczego.

 

Właściwości tego rodzaju węgla

Węgiel orzech, który oferujemy w naszej firmie to węgiel o wymiarach ziaren wynoszących od 40 do 80 mm. Jest to więc węgiel gruby i płomienny, który charakteryzuje się dużą kalorycznością. Co ważne, oferujemy węgiel, które nie od dziś znane jest z wysokiej jakości opału o doskonałych właściwościach. Wartość opałowa tego rodzaju węgla jest znacznie lepsza niż w przypadku węgli brunatnych. Jednocześnie jest to także propozycja bardzo atrakcyjna cenowo, co jest dodatkową zaletą tego produktu.

 

Zalety węgla typu orzech

Węgiel typu orzech, który oferujemy naszym klientom spala się długo, dając jasne, intensywne płomienie. Co więcej, wyróżnia się naprawdę niską zawartością siarki, dzięki czemu nie tylko nie wpływa negatywnie na stan pieca, ale również w minimalnym jedynie stopniu zanieczyszcza powietrze. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym by ogrzewać swój dom w sposób ekologiczny. Warto również dodać, że jest to rodzaj węgla, który gwarantuje rewelacyjne spalanie – małe ilości popiołu, szlaki czy brak osadzającej się sadzy to jedne z najważniejszych zalet tego węgla.

 

W jakich rodzajach pieców może być spalany?

Co ważne, węgiel orzech jest jednym z uniwersalnych rodzajów opału, który z powodzeniem może być stosowany w przypadku pieców zasypowych, pieców konwencjonalnych a także w kuchniach węglowych, a także w różnego rodzaju kominkach. Jest więc rodzajem opału, który z pewnością sprawdzi się i w twoim domu.

Jak widzisz, orzech dostępny w ofercie bialchem.pl to węgiel kamienny, który jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i zapewnić im ciepło, którego potrzebują. Jeśli więc poszukujesz opału, który ma atrakcyjną cenę a przy tym nie rozczaruje cię swoją jakością – jest to rozwiązanie dla ciebie.

Zobacz inne produkty:
Kostka

Wymiar ziarna 80-200 mm, najbardziej kaloryczny węgiel, charakteryzuje się niską zawartością popiołu i długim czasem podtrzymywania żaru.

80-200 mm
Zobacz więcej
Orzech

Wymiar ziarna 40-80 mm, tzw. węgiel gruby, płomienny, palący się długim i silne świecącym płomieniem, charakteryzuje się niską popielatością oraz małą zawartością siarki, co zapewnia ochronę piecom.

40-80 mm
Zobacz więcej
Groszek

Wymiar ziaren 20-40 mm, węgiel z grupy węgli średnich o dużej kaloryczności oraz niskiej popielatości i zawartości siarki.

20-40 mm
Zobacz więcej
Eko groszek

Wymiar ziarna 8-25 mm, węgiel z grupy węgli średnich, płomienny, który w procesie spalania pali się długim jasnym płomieniem. Dzięki niskiej zawartości siarki jest przyjazny dla środowiska i zapobiega zanieczyszczeniu pieców. Bialchem sprzedaje węgiel frakcji eko groszek w luzie oraz w workach 25 kg.

8-25 mm
Zobacz więcej
Miał węglowy

Wymiar ziaren 1-20 mm, należy do grupy węgli miarowych, charakteryzuje się wysoką kalorycznością i jest paliwem nadającym się do kotłów o zróżnicowanej mocy grzewczej, zarówno do pieców z podajnikami automatycznymi, jak i pieców tradycyjnych.

1-20 mm
Zobacz więcej